Twoim zadaniem jest wykonać analizę przypadku na podstawie jednej postaci wybranej z filmów opisanych poniżej. Analiza ma być wykonana według wzoru (patrz. tabelka załączona na końcu). Wypełnioną tabelkę należy przesłać przez platformę e-learningową w formie word (proszę nie zamieniać dokumentu na pdf. gdyż to uniemożliwia wstawianie nam punktacji w tabeli).

Wybierz jeden film i jednego bohatera, który będzie stanowił dla Ciebie przypadek do analizy:

Film 1.  „Trzy kolory. Niebieski” –  film 1993 roku (reż. K. Kieślowski). Opisuje sytuację adaptacji po traumie straty bliskich osób (śmierć dziecka i męża). Stanowi przykład do zastanowienia się nad pracą z osobą w kryzysie utraty i żałoby.

Analizując ten przypadek, proszę wyobrazić sobie, że klientka (główna bohaterka) trafia do coacha kryzysowego w momencie gdy dowiaduje się o zdradzie męża i sięga po pomoc by poradzić sobie z sytuacją w jakiej się znalazła, jej celem jest: określić na nowo swoje cele, określić na nowo kim jest (odbudowa tożsamości), znaleźć swoje miejsce, sposób pracy, zbudować sieć wsparcia społecznego.

Film udostępniamy poniżej (w ograniczonym czasie) w ramach Dozwolonego Użytku Edukacyjnego (art. 27 Ustawy o prawie autorskich i prawach pokrewnych).

UWAGA: Plik z analizą przypadku prześlij korzystając z modułu: „Studium przypadku: wysyłka pliku”
Pliki wysyłane e-mailem nie będą brane pod uwagę!

Film 2.  „Plac zbawiciela” – film z 2006 roku (reż. J. Kos-Krauze i K. Krauze). Opowiada historię rodziny, która staje w obliczu kryzysu finansowego i w konsekwencji kryzysu rodzinnego/osobistego.

Analizując ten film, wybierasz jedną z trzech postaci:

UWAGA: Proszę pamiętać, że nie analizujesz filmu jako takiego (nie szkolisz się z filmoznawstwa tylko z coachingu/mentoringu kryzysowego), zatem skup się nie na filmie a jednej, konkretnej postaci.  Wyobraź sobie, że to Twój potencjalny klient na coaching/mentoring kryzysowy.